KLIMATYZACJA

KLIMATYZACJA DO DOMÓW

Instalację klimatyzacji do użytku domowego najkorzystniej jest zaplanować na samym starcie budowy domu lub w czasie jego remontu, po to aby zminimalizować jego widoczność a ponadto zapobiec montażu korytek które nie będą dobrze komponować się z wystrojem wnętrza. Dużym atutem jest możliwość ogrzewania mieszkania za pomocą klimatyzacji, jest to idealnym rozwiązaniem w okresie zimowo-wiosennym oraz jesienno-zimowym. Systemy klimatyzacji SPLIT lub MULTI wybieramy pod kątem ilości pomieszczeń w których chcemy je zamontować. Urządzenia typu SPLIT uwzględniają jeden agregat oraz jedną jednostkę zewnętrzną, zaś typ MULTI składa się z jednej jednostki zewnętrznej i kilku jednostek wewnętrznych, więc ten typ jest wykorzystywany do klimatyzacji kilku pomieszczeń na raz.

KLIMATYZACJA DO SKLEPÓW

Sklepy zaopatrzone są w wiele chłodziarek i zamrażarek, których agregaty skraplające są montowane w środku lokalu. Praca tych urządzeń znacząco przyczynia się do wzrostu temperatury wewnątrz, co bardzo źle wpływa na produkty spożywcze. Co więcej, przyrost temperatury wpływa także na urządzenia pracujące w sklepie, sprawiając, że zużywają one więcej prądu niż zwykle, co z kolei jest przyczyną wyższych rachunków za elektryczność. Montaż klimatyzacji w sklepie jest niezbędny, ponieważ: odprowadzi ona zbędne ciepło na zewnątrz – co znacznie poprawia warunki komfortu pracy, zapewni optymalne warunki dla przechowywania artykułów spożywczych oraz obniży koszty eksploatacyjne.

KLIMATYZACJA APTEK

Przechowywanie leków i innych wyrobów medycznych w odpowiednich warunkach jest bardzo ważne, ponieważ wilgotność i zmiany temperatury mogą negatywnie wpływać na ich jakość. Zaleca się aby leki były magazynowane w temperaturze pokojowej, a wilgotność powietrza nie może przewyższyć 70%, natomiast leki wymagające niższych temperatur powinny być przechowywane w specjalnie do tego przeznaczonych chłodziarkach.

KLIMATYZACJA BIUR

Tempo i długość czasu pracy w pozycji siedzącej jest niezwykle męczące dla pracowników, dlatego instalacja klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych jest niezwykle ważnym elementem. Urządzenia klimatyzacyjne posiadają regulatory wilgotności oraz temperatury powietrza co pozwala na dopasowanie ich do własnych potrzeb. Ponadto, specjalne filtry zatrzymują kurz, przez co powietrze pozostaje czyste. To wszystko wpływa na produktywność, sprawność i nastrój zatrudnionych, którzy większość swojego czasu spędzają w pracy. Przy dokonywaniu wyboru klimatyzatora, należy sugerować się kubaturą pomieszczeń i ich nasłonecznieniem, liczbą pracowników oraz ilością sprzętów elektronicznych.

KLIMATYZACJA PRZYCHODNI

Gabinety stomatologiczne i przychodnie są zobowiązane do zagwarantowania swoim pacjentom jak najlepszych warunków temperatury, wilgotności i czystości powietrza. Z tego powodu, urządzenia klimatyzacyjne muszą wyróżniać się cichą pracą, być wyposażone w filtry jak i powinny posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny. Co więcej, w przychodniach i gabinetach należy regularnie dokonywać przeglądów klimatyzacji oraz dbać o wymiany i czyszczenie filtrów.

KLIMATYZACJA SERWEROWNI

Serwerownie wymagają solidnej klimatyzacji, ponieważ urządzenia które wchodzą w skład pomieszczeń technicznych, wydzielają dużo ciepła poprzez ciągłą pracę.  Wysoka temperatura w tych pomieszczeniach może zakłócić prawidłową pracę tych urządzeń lub nawet ją przerwać. Taka sytuacja może narazić firmę na spore koszty. Jednym wyjściem z tej sytuacji jest odprowadzenie ciepła na zewnątrz pomieszczenia za pomocą klimatyzacji. Dokonując wyboru klimatyzatora do serwerowni należy wziąć pod uwagę warunki w niej panujące, kubaturę pomieszczenia, etc. Bardzo ważna jest także kontrola stanu klimatyzatorów, jeśli chodzi o serwerownie, serwis tych urządzeń może być wymagany 4-5 razy w roku.

Translate »